Na tej stronie znajdują się odpowiedzi na najczęsciej zadawane pytania przez użytkowników. Jeżeli nie ma tu odpowiedzi na Wasze pytania lub odpowiedz nie jest dla Was w pełni zrozumiała prosimy o kontakt. Bardzo mile widziane propozycje innych pytań.


Chcę się przyłączyć do sieci CVDnet! Co muszę zrobić?

Przyjdź do naszego biura - tam porozmawiamy, ustalimy szczegóły i załatwimy formalności.


Jak uzyskać konto poczty elektronicznej w domenie cvdnet.pl?

Konto pocztowe oraz konto WWW dostaja wszyscy użytkownicy CVDnet w chwili podłączenia komputera do sieci.


Czy oferowany transfer to maksymalny czy gwarantowany?

Jest to maksymalny możliwy do uzyskania transfer w danym abonamencie. Zazwyczaj w naszej sieci transfer do Internetu jest zbliżony do wartości granicznej określonej w abonamencie, jednak nie jest gwarantowany, natomiast w ramach naszej sieci transfer odbywa się z prędkością Ethernetu, czyli w tej chwili 100 Mbit, a docelowo możliwe i 1000 Mbit (1 Gigabit). Nie oszukujemy naszych Klientów dobrze brzmiącym słowem: Gwarancja pasma, gdyż jest to tak naprawdę niewykonalne, specyfika sieci Internet jest taka, że NIKT nie jest technicznie w stanie zagwarantowac transferu dalej niż do najbliższego routera brzegowego. Przyklad skrajny: Nasz klient posiada łącze 10Mbit, a chce ściągnąć plik z serwera podłączonego z prędkością 256 kbit i znajdującego się w Australii, z oczywistego względu ściągnie go, w najlepszym przypadku, z prędkością tego serwera - czyli 256 kbit. Przykladów takich można mnożyc tysiące, bo pasmo przyłączenia serwera jest jednym z kilkuset warunków osiągania takich a nie innych transferów w Internecie.


Dlaczego nie działa Otoczenie Sieciowe?

Działanie Otoczenia Sieciowego w systemie Windows jest uzależnione od wielu czynników. Do rzeczy determinujących poprawne działanie przeglądania otoczenia należą między innymi ustawienia zapory ogniowej oraz poprawność startowania usług systemowych. Na początek zalecamy sprawdzić ustawienia zapory systemu Windows.


Jak komunikować się z innymi użytkownikami sieci?

Komunikować się z innymi użytkownikami sieci można na wiele sposobów, np. przez mIRC'a, Gadu-Gadu czy Kontakt. Oczywiście użytkownicy sieci CVDnet nie są pozbawieni możliwości "komunikacji głosowej", dzięki takim programom jak NetMeeting, czy Buddy Phone.


Dlaczego internet działa tak powoli?

Wbrew pozorom nie działa tak powoli. Przepustowość naszego łącza średnio wykorzystana jest w około 40%, a 100% wykorzystanie osiąga bardzo rzadko. Gdy coś ściaga się powoli to przyczyna może leżeć po stronie serwera, z którego ściągamy. Ważne jest również obciążenie serwera, z którego pobieramy dane oraz sposób jego wpięcia do sieci. Wiadomo, zawsze może być lepiej, lecz na razie działa to w sposób zadowalający. Firma CVD w miare możliwości będzie modernizować swoje łączę, aby użytkownicy byli jak najbardziej zadowoleni.


FAQ
Facebook Twitter Google+
© 1999 - 2023 CVDnet Wszystkie prawa zastrzeżone.